Німеччина повернула Україні грамоту київського митрополита часів гетьмана Мазепи

Німеччина повернула Україні грамоту київського митрополита часів гетьмана Мазепи Фото: ukrinform.ua

В заході взяли участь посол України Андрій Мельник, статссекретар МЗС Німеччини Вальтер Лінднер та історики, повідомляє "Укрінформ". Об этом сообщает chartvideo.in.ua со ссылкой на СМИ.

Грамоту привезуть до Києва, а зберігатися вона буде в Бібліотеці Вернадського.

Раніше докторка історичних наук Наталія Сінкевич виявила, що грамота, яка зберігалася в Тюбінгенському університеті, є оригіналом, а не копією, як вважалося.

"Те, що документ повертається в Україну саме сьогодні має велике історичне, культурне та політичне значення", - сказала вона.

У дослідженні Сінкевич та Тетяни Себти йдеться, що в грамоті Петра І підкреслюється приналежність київського митрополита до Московського патріархату і забороняється звертатися до Вселенського патріархату.

Під час Другої Світової війни Україна втратила лише в музеях понад 300 тисяч документів, які були викрадені, зазначив посол України Андрій Мельник. Україна розраховує на допомогу фахівців ФРН для їх пошуку та повернення, підкреслив він.

1708 рік є останнім роком гетьманства Івана Мазепи.

Також, влада США планує повернути Україні картину "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною", написану 107 років тому художником Михайлом Паніним. На ній зображена сцена з 16-го століття: російський цар Іван IV, відомий як Іван Грозний, виїжджає зі свитою з кремлівських воріт.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/nimechchyna_povernula_ukraini_gramotu_kyivskogo_mytropolyta_chasiv_getmana_mazepy_284587.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя